Girls Districts

2015 Districts

May 26-30

Division 1

No. 1  Grand Haven
Grand Haven
Grand Rapids Union
Grandville
Holland West Ottawa
Hudsonville
Jenison
Muskegon Mona Shores

No. 2  East Kentwood
Caledonia
East Kentwood
Grand Ledge
Grand Rapids Forest Hills Central
Grand Rapids Ottawa Hills
Rockford
Wyoming

No. 3  Okemos
Battle Creek Lakeview
Holt
Kalamazoo Central
Kalamazoo Loy Norrix
Lansing Everett
Okemos
Portage Central
Portage Northern

No. 4 Geographic South
Alpena
Bay City Central
Midland
Saginaw Heritage
Traverse City Central
Traverse City West

No. 5  Saline
Ann Arbor Huron
Ann Arbor Pioneer
Ann Arbor Skyline
Jackson
Saline
Ypsilanti Community
Ypsilanti Lincoln

No. 6  Southgate Anderson
Belleville
Brownstown-Woodhaven
Lincoln Park
Monroe
Southgate Anderson
Temperance Bedford
Wyandotte Roosevelt

No. 7  Dearborn
Dearborn
Dearborn Heights Crestwood
Dearborn Edsel Ford
Dearborn Fordson
Detroit Cass Technical
Detroit Western International
Garden City

No. 8  Westland John Glenn
Canton
Livonia Churchill
Livonia Franklin
Plymouth
Salem
Wayne Memorial
Westland-John Glenn

No. 9  North Farmington
Brighton
Farmington Hills Mercy
Livonia Stevenson
North Farmington
Northville
Novi
Pinckney
Walled Lake Western

No. 10  Hartland
Hartland
Howell
Milford
Walled Lake Central
Walled Lake Northern
West Bloomfield
White Lake Lakeland

No. 11  Waterford Mott
Clarkston
Lake Orion
Rochester
Rochester Adams
Rochester Hills Stoney Creek
Waterford Kettering
Waterford Mott

No. 12  Lapeer
Davison
Flint Carman-Ainsworth
Flushing
Grand Blanc
Lapeer
Oxford
Swartz Creek

No. 13  Troy Athens
Berkley
Birmingham Groves
Birmingham Seaholm
Bloomfield Hills
Southfield-Lathrup
Royal Oak
Troy
Troy Athens

No. 14  Grosse Pointe North
East Detroit
Grosse Pointe North
Grosse Pointe South
Roseville
St Clair Shores Lakeview
Warren Mott
Warren Cousino

No. 15  Utica Ford
Clinton Township Chippewa Valley
Fraser
Harrison Township L’Anse Creuse
Sterling Heights
Sterling Heights Stevenson
Utica Ford
Utica

No. 16  Macomb L’Anse Creuse North
Macomb Dakota
Macomb L’Anse Creuse North
New Baltimore Anchor Bay
Port Huron
Port Huron Northern
Romeo
Utica Eisenhower

Division 2

No. 17  Sturgis
Edwardsburg
Mattawan
Niles
St Joseph
Stevensville Lakeshore
Sturgis
Three Rivers

No. 18  Holland Christian
Byron Center
Grand Rapids Christian
Hamilton
Holland
Holland Christian
Zeeland East
Zeeland West

No. 19  Plainwell
Battle Creek Central
Battle Creek Harper Creek
Hastings
Middleville Thornapple Kellogg
Plainwell
Richland Gull Lake
Vicksburg
Wayland Union

No. 20  Eaton Rapids
Charlotte
Coldwater
Eaton Rapids
Jackson Northwest
Marshall
Mason
Parma Western

No. 21  Chelsea
Adrian
Chelsea
Dexter
Milan
South Lyon
South Lyon East
Tecumseh

No. 22  Trenton
Carleton Airport
Gibraltar Carlson
New Boston Huron
Riverview
Taylor Kennedy
Taylor Truman
Trenton

No. 23  Livonia Ladywood
Allen Park
Dearborn Divine Child
Livonia Ladywood
Melvindale
Redford Union
Redford Thurston
Romulus

No. 24  Hazel Park
Detroit Renaissance
Ferndale
Hamtramck
Hazel Park
Madison Heights Lamphere
Warren Fitzgerald

No. 25  St Clair Shores Lake Shore
Center Line
Marysville
St Clair
St Clair Shores Lake Shore
Warren Woods-Tower
Warren Regina
Yale

No. 26  Auburn Hills Avondale
Auburn Hills Avondale
Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood
Bloomfield Hills Marian
Farmington
Farmington Hills Harrison
Pontiac
Pontiac Notre Dame Prep

No. 27  Ortonville-Brandon
Fenton
Fowlerville
Goodrich
Holly
Linden
Ortonville-Brandon

No. 28  Flint Kearsley
Clio
Flint Northwestern
Flint Southwestern
Flint Kearsley
North Branch
Owosso

No. 29  East Lansing
DeWitt
East Lansing
Haslett
Ionia
Lansing Eastern
Lansing Waverly
St Johns

No. 30  Ada Forest Hills Eastern
Ada Forest Hills Eastern
Cedar Springs
East Grand Rapids
Grand Rapids Forest Hills Northern
Grand Rapids Northview
Greenville
Lowell

No. 31  Fruitport
Coopersville
Fruitport
Grand Rapids Kenowa Hills
Muskegon
Muskegon Reeths-Puffer
Sparta
Spring Lake

No. 32  GEOGRAPHIC South
Bay City John Glenn
Bay City Western
Cadillac
Gaylord
Midland Dow
Mt Pleasant
Ogemaw Heights
Petoskey

Division 3

No. 33  Comstock
Berrien Springs
Buchanan
Coloma
Dowagiac
Kalamazoo Comstock
Parchment
Paw Paw
South Haven

No. 34  Otsego
Allegan
Delton Kellogg
Fennville
Grand Rapids South Christian
Hopkins
Kentwood Grand River Preparatory
Otsego
Wyoming Kelloggsville

No. 35  Hudsonville Unity Christian
Allendale
Comstock Park
Grand Rapids Catholic Central
Grand Rapids West Catholic
Hudsonville Unity Christian
Wyoming Godwin Heights
Wyoming Lee

No. 36  Belding
Belding
Grant
Howard City Tri County
Lakeview
Muskegon Oakridge
Muskegon Orchard View
Newaygo

No. 37  Lansing Catholic
Battle Creek Pennfield
Lake Odessa Lakewood
Lansing Catholic
Lansing Sexton
Leslie
Olivet
Portland

No. 38  Brooklyn Columbia Central
Brooklyn Columbia Central
Grass Lake
Hanover-Horton
Hillsdale
Jackson Lumen Christi
Jonesville
Onsted

No. 39  Durand
Chesaning
Corunna
Durand
Lake Fenton
Ovid-Elsie
*Perry (Morrice)
Stockbridge
Williamston

No. 40  Frankenmuth
Birch Run
Caro
Flint Powers Catholic
Frankenmuth
Millington
Mt Morris
Otisville LakeVille Memorial

No. 41  Grosse Ile
Ann Arbor Gabriel Richard
Flat Rock
Grosse Ile
Monroe Jefferson
Monroe St Mary Catholic Central
River Rouge
Romulus Summit Academy North
Ypsilanti-Arbor Preparatory

No. 42  Allen Park Cabrini
Allen Park Cabrini
*Dearborn Heights Star International Academy (Westland-Universal Learning Academy)
Dearborn Advanced Technology Academy
Dearborn Henry Ford Academy
Detroit Cesar Chavez Academy
Detroit Consortium College Prep
Detroit University Prep Academy
Detroit University Prep Science & Math

No. 43  Macomb Lutheran North
Clawson
Detroit Country Day
Detroit Jalen Rose Leadership Academy
Harper Woods
Livonia Clarenceville
Macomb Lutheran North
*New Haven (Ray Township-Austin Academy)
St Clair Shores-South Lake

No. 44  Armada
Algonac
Almont
Armada
Capac
Croswell-Lexington
Imlay City
Marine City
Richmond

No. 45  Ithaca
Alma
Essexville-Garber
Freeland
Hemlock
Ithaca
Midland Bullock Creek
Saginaw
Saginaw Swan Valley

No. 46  Gladwin
Clare
Gladwin
Houghton Lake
Oscoda
Pinconning
Roscommon
Standish-Sterling Central

No. 47  Big Rapids
Big Rapids
Fremont
Ludington
Manistee
Mason County Central
Reed City
Shelby
Whitehall

No. 48  Grayling
Benzie Central
Boyne City
Cheboygan
Grayling
Kalkaska
Kingsley
*Traverse City St Francis (Traverse City Christian School)

Division 4

No. 49  New Buffalo
Bridgman
Cassopolis
New Buffalo
Niles Brandywine
St Joseph Lake Michigan Catholic
St Joseph Michigan Lutheran
Three Oaks River Valley

No. 50  Lawton
Bangor
Hartford
Holland Black River
Holland Calvary
Lawton
Saugatuck
Watervliet

No. 51  Kalamazoo Hackett Prep @ Kalamazoo College
*Battle Creek Calhoun Christian School (Battle Creek-St Philip Catholic Central)
Kalamazoo Christian
Kalamazoo Hackett Prep
Kalamazoo Heritage Christian Academy
Schoolcraft
Springport
Vermontville Maple Valley

No. 52  Adrian Lenawee Christian
Adrian Lenawee Christian
Blissfield
Clinton
Jackson Christian
Manchester
Quincy

No. 53  Ann Arbor Greenhills
Ann Arbor Greenhills
Ann Arbor Rudolf Steiner School
Plymouth Christian Academy
Newport Lutheran HS South
Wixom St Catherine of Siena Academy

No. 54  Lutheran Westland
Detroit Cristo Rey
Lutheran HS Westland
Riverview Gabriel Richard
Southfield Christian
Taylor Preparatory
Taylor Baptist Park
West Bloomfield Frankel Jewish Academy

No. 55  Madison Heights Bishop Foley
Auburn Hills Oakland Christian
Birmingham Roeper
Madison Heights Bishop Foley
Madison Heights Madison
Pontiac Academy for Excellence
Rochester Hills Lutheran Northwest
Royal Oak Shrine Catholic

No. 56  Grosse Pointe Woods University Liggett
Grosse Pointe Woods University Liggett
Kimball Landmark Academy
Kimball New Life Christian Academy
Marine City Cardinal Mooney Catholic
Memphis
New Haven Merritt Academy
Sterling Heights Parkway Christian School

No. 57  Genesee Christian
Burton St Thomas More Academy
Byron Area
*Clarkston Everest Collegiate (Bloomfield Hills-Academy of the Sacred Heart)
Dryden
Genesee Christian
Waterford Our Lady of the Lakes

No. 58  Harbor Beach
Bad Axe
Brown City
Cass City
Harbor Beach
Marlette
Pigeon-Laker
Sandusky

No. 59  Montrose
Montrose
Saginaw Arts & Sciences Academy
Saginaw Nouvel
Saginaw Valley Lutheran
Tawas Area
Unionville Sebewaing

No. 60  Lansing Christian
Bath
Carson City-Crystal
Dansville
Laingsburg
Lansing Christian

No. 61  Grand Rapids NorthPointe Christian
*Byron Center Zion Christian (Wyoming-West Michigan Lutheran)
Grand Rapids Covenant Christian
Grand Rapids NorthPointe Christian
Grand Rapids Wellspring Preparatory
Grandville Calvin Christian
Wyoming The Potter’s House
Wyoming Tri-unity Christian

No. 62  Muskegon Western Michigan Christian
Kent City
Kent City Algoma Christian School
Montague
Muskegon Catholic Central
Muskegon Western Michigan Christian
North Muskegon
Ravenna

No. 63  Hart
Big Rapids Crossroads Charter Academy
*Brethren (Bear Lake)
Hart
Maple City Glen Lake
*Mason County Eastern (Manistee-Catholic
McBain Northern Michigan Christian

No. 64  Leland
Burt Lake Northern Michigan Christian Academy
Charlevoix
Elk Rapids
Harbor Springs
Leland
Northport
*Suttons Bay (Lake Leelanau-St Mary)